دیوارهای جدا کننده کناف

دیوار جدا کننده کناف به دیوار غیر باربر جدا کننده داخلی گفته می شود که از قاب های فولادی سبک با مقاطع C,CW و U,UW ساخته میشوند و به کمک پیچ های مخصوصی صفحات روکش دار گچی را در یک یا چند لایه بر روی آنها نصب می کنند.برای اینکه در نهایت بتوان از هر پوشش دلخواهی( رنگ آمیزی، کاشی کاری، کاغذ دیواری و …) استفاده کرد باید درز بین صحفات گچی کنار هم را به کمک نوار و بتونه خاص پوشش داد تا سطح صاف و یک دستی را داشته باشیم.فضای خالی که در داخل دیوار وجود دارد امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی و دسترسی آسان به سیم‌کشی های داخلی را برای شما فراهم میسازد.

انواع دیوارهای جداکننده کناف

دیوار جداکننده کناف W111 پایه دیوار های جدا کننده در واقع دیوار جداکننده کناف W111هستند . این دیوار مشتمل بر ۱ خط سازه و ۱ لایه پنل در هر طرف آن می باشد. از ویژگی های شاخص دیوارهای جداکننده کناف W111 مقدار کم مصالح مورد نیاز و اشغال حداقلی فضا و اجرا ساده آن است.اگر تصمیم به جداسازی فضای داخلی ساختمان دارید و میخواهید که در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه این کار برای شما انجام شود، دیوار جدا کننده کناف W111 بهترین گزینه هستند.

دیوار جداکننده کناف W112

دیوار جداکننده W112 قابلیت‌های فنی زیادی دارد. این دیوار مشتمل بر ۱ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن می‌باشد.دیوار جداکننده W112 با وجود وزن کم و اشغال حداقلی فضا ، دارای مشخصات کاربردی خیلی خوبی است که برترین آن‌ مقاومت مکانیکی بسیار زیاد آن است.اگر دیوار جداکننده ای که میخواهید نیاز است شرایط زیر را داشته باشد، با توجه به مقاومت دیوار جداکننده W112،این دیوار گزینه مناسبی برای شما است.

ارتفاع زیادی

احتمال وارد شدن ضربه به دیوار

بارگذاری کاشی، کابینت و یا سنگ

از دیگر مشخصات کاربردی دیوار جداکننده کناف W112 عایق صوتی و عملکرد خوب آن در مقابل حریق است که باعث میشود تا گزینه خوبی برای استفاده در آشپزخانه، راهرو، راه پله، مدارس و…باشددیوار جداکننده کناف W115دیوار جداکننده W115 در مواقعی کاربرد دارد که عایق صوتی خاصی مد نظر باشد. این دیوار مشتمل بر ۲ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن است . با استفاده از نوار فوم کناف این دو خط سازه را از هم جدا میکنیم که در عایق بندی صدا تاثیر بخصوصی دارد.برای عایق بندی بیشتر، با توجه به نوع زیرسازی که برای این دیوار استفاده میشود میتوان عایق سازی ۲لایه انجام داد.

دیوار جداکننده کناف W116

از دیوار جداکننده w116 کناف برای مکان هایی که تاسیسات به فضای متراکم و زیادی نیاز دارند( مضل سرویس بهداشتی) استفاده میکنند. این دیوار مشتمل بر ۲ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن است. سازه ها را با فاصله از یکدیگر قرار میدهند سپس به کمک برش هایی از پنل ها، دو سازه را به یکدیگر متصل میکنند.

کاربردهای ویژه دیوار های جداکننده کناف

کاربرد در دیوار تاسیساتی

با استفاده از ۲ ردیف قاب فلزی فاصله دار، فضایی به منظور قرار دادن تأسیسات الکتریکی و مکانیکی ایجاد میشود. به این ترتیب در صورت نیاز به تعمیرات دسترسی آسان به تاسیسات فراهم میشود.

کاربرد در دیوار پیرامونی ساختمان

برای نمای ساختمان هم میتوان از دیوارهای مشابه دیوارهای جداکننه داخلی با این تفاوت که در لایه خارجی پوشیده از سیمانی مسلح با نام Aquapanel Outdoor (آکواپانل) است. استفاده از آکواپانل ها در هنگام زلزله، ایمنی سازه را بیشتر میکند زیرا بر خلاف سنگ یا آجر که نمای معمول در کشور ما هستند ، ساختار سبکتر است و به دیواره نیز پیچ شده است. همچنین مینوان با استفاده از پشم شیشه دیواره بیرونی را نسبت به صدا و حرارت عایق کرد.

کاربرد در دیوار پیرامون بازشوی آسانسور

بهتر است برای چاه های آسانسور که احتمال احتراق بیشتری نسبت به بقیه مناطق ساختمان را دارد، از دیوارهای جدا کننده که مستقل از دبوارهای خود ساختمان است استفاده کرد.

کاربرد در دیوار مقاوم در برابر اشعه رادیوگرافی

برای مراکز رادیولوژی میتوان داخل دیوارهای کناف از سرب استفاده کرد تا مانع عبور اشعه ایکس شود.

کاربرد در دیوار مقاوم در برابر حریق

مطابق استانداردهای جهانی دیوارهای کناف که با روکش گچ درست شده اند میتوانند در مقابل آتش به مدت ۱۸۰ دقیقه مقاومت کنند. این نوع دیواره ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در صورت تمایل به استفاده از این نوع دیوار کناف توصیه میکنیم با واحد پشتیبانی ما مشورت کنید.