دیوارهای پوششی کناف

دیوارهای پوششی کناف با سازه‌های متصل به دیوار زمینه

این نوع از دیوارهای پوششی در ابتدا زیرسازی فلزی متصل به دیوار زمینه ابتدا وصل می‌شود و پانل گچی روی آن سوار شده و قرار می‌گیرد و پیچ می‌شود. فاصله‌ای در پشت دیوارها با پانل گچی توسط زیرسازی فلزی ایجاد می‌شود بستر مناسبی برای عبور تاسیسات برقی و الکتریکی است که دیگر نیازی به شیار زنی ندارد و هم می‌توان از این فضا برای عایق سازی استفاده کرد و فضای مناسبی نیز برای این‌کار به شمار می‌رود. این روش، روش بسیار مناسب و راحل خوبی برای پوشاندن معیابی نظیر ناشاقولی و ناصافی دیوار و جذب رطوبت و آلودگی دیوار است که با استفاده از این روش تمامی این موارد حل و مشکلی دیده نمی‌شود و اگر با این مشکلات رو به‌ رو هستید دیوار پوششی کناف راه حل مناسب و به نسبت کم هزینه‌ای برای شما به حساب می رود.

فواید این روش:

قرارگیری تاسیسات در فضای خالی بین پنل گچی و دیوار زمینه، پوشاندن معایب و ناصافی‌های دیوار، درگیر نشدن آن در حجم زیادی از مصالح بنایی، کاهش هزینه‌های ناشی از تعمیرات و همچنین نگهداری را در مرحله بهره‌برداری سهل و آسان می‌کند.

دیوارهای پوششی کناف با سازه مستقل از دیوار زمینه:

در این نوع روش تفاوت عمده‌ای که با دیوارهای پوششی با سازه‌های متصل به دیوار زمینه دارد این است که این نوع دیوار پوش‌ها مشابه دیوار‌های جدا کننده کناف هستند و تفاوت دیگر آن‌ها در این است که پانل‌ها در یک سمت به ساختار‌ها متصل می‌شوند و مزیت این نوع ساختار وابسته نبودن آن به دیوار زمینه است که این به تنهایی یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

معمولا برای مشکلات و مواردی نظیر مواردی که در پایین ذکر می‌شود به این روش روی می‌آوردند:

برای مقاوم‌ سازی دیوار بناها در برابر حریق

زمانی که پوششی با ارتفاع بیشتر از سه متر مورد نظر کارفرما باشد

زمانی که تاسیسات بزرگ و عایق‌بندی حجیم مورد نظر باشد

زمانی که دیوار زمینه ناشاقول و ناصاف باشد

زمانی که مستقل بودن کامل از دیوار زمینه مدنظر باشد

دیوارهای پوششی کناف بدون سازه:

در این روش از سازه‌های کنافی یا به اصطلاح دیوارهای پوششی کناف بدون سازه، ساختارهای سریع و بسیار کار‌آمدی که برای مرمت یا بازسازی بناهای قدیمی دارند به کار گرفته می‌شود و موارد استفاده از آن نیز در نازک کاری‌ها ، بهینه‌سازی حرارتی و صوتی است و ساختار خود این نوع کناف از یک پانل گچی یا پانل مرکب است که این پانل مرکب از پانل گچی پوشش شده به اضافه ی لایه عایق تشکیل شده است.

این صفحات بدون هیچ گونه زیرسازی و فقط با استفاده از خمیری مخصوص مستقیم به دیوار متصل می‌شوند و درزهایی که هنگام اتصال این صفحات به هم به وجود می‌آید نیز به وسیله نوار مخصوص و بتونه پوشانده می‌شوند و در آخر سطحی صاف و یک دست به وجود می آید که این قابلیت را دارد که آن را رنگ،کاغذ دیواری و اعمال دیگر… نمایید.