دیوار کناف چیست؟

 

امروزه یکی از مطرح‌ترین و به صرفه‌ترین روش‌هایی که در ساخت و ساز ساختمان‌ها استفاده می‌شود و بسیار رایج شده استفاده از ساخت و ساز خشک است، استفاده از کناف در ساخت و ساز ضمن ایجاد فضایی مدرن و زیبا بخشیدن روحی تازه به دکوراسیون و فضا سازی خارجی و داخلی به شمار می‌رود.

مصارف دیوار کناف

از مصارف کناف به ساخت و ساز خشک می توان اشاره کرد که با توجه به سبکی و حمل نقل آسان و ویژگی های دیگری که نظر ساختمان ساز ها را به سمت کناف و به خصوص دیوار کناف جلب کرده اشاره داشت.

ویژگی دیوار کناف

این نوع دیوار از یک پانل گچی که می تواند روکش دار باشد یا بدون روکش تشکیل شده است که کناف کاران و نصابان کناف ابتدا با زیرسازی مناسب محل قرار گیری را مشخص می کنند و بعد تایل ها را نصب می کنند و بعد از زیرسازی و نصب تایل های کناف پانل های گچی بر روی آن قرار میگیرد و بعد از قرار گیری فاصله هایی که بین پانل ها به وجود می آید را با استفاده از بتونه پر کرده و سطحی صاف و یکدست را برای شما ایجاد می کند که بعد این کارها و آماده شدن و اتمام کار می توانید دیوار کناف را رنگ آمیزی کنید یا می توانید برای تقییر در محیط پیرامون از کاغذ دیواری هایی با طرح هاو نقشها دلخواه برای تزئئین دیوار کناف استفاده کنید .

چرا دیوار کناف

دلایل مختلفی برای اینکه از دیوار کناف استفاده کنید موجود است که به یکی از این دلایل می توان اشاره کرد و این دلیل نیز تمیزی و یکدست کار است زیرا زمانی دیوار کناف را اجرا می کنید و فضای کافی و زیادی برای عبور تجهیزات و تاسیسات ایجاد می شود که همین موضوع باعث می شود که از شلوغی محیط کاسته شود و لوله ها و تاسیسات بر زیر کار قرار بگبرند یکی از دلایل دیگری که موجب می شود تا از دیوار کناف استفاده کنید این موضوع است که بعضی از مشتریان وقت کافی برای بنایی و تعمییرات سنتی ندارند و باید کار در مدت زمان پاییینی انجام شود به همین علت از کناف و دیوار کناف استفاده می کنند.

کناف یکی از روش‌های ساخت و ساز خشک به حساب می‌آید. استفاده از این روش برای ساخت و ساز چند سالی است که مورد توجه سازندگان و مهندسان قرار گرفته است و جای شیوه و روش‌های قدیم را گرفته است.

علت این‌که این روش تا این حد مورد توجه سازندگان مجتمع‌های مسکونی و اداری قرار گرفته است این است که چند مزیت مهم نسبت به روش‌های قدیمی دارد؛

اولین نکته‌ای که بسیار مورد توجه سازنگان و مجریان ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی و اداری قرار گرفته است، سهولت در نصب و صرف زمان بسیار پایین برای اجرای کناف دیوار و کناف سقف و … است زیرا کناف به طور کلی از پانل‌ها یا تایل‌های گچی پیش ساخته تشکیل شده است و نصب و اجرای آن از نظر زمانی بسیار به‌صرفه و زمان بسیار کمتری نسبت به روش‌های قدیمی برای نصب و اجرای کناف به خود اختصاص می‌دهد.

یکی دیگر از علت‌هایی که کناف و به خصوص کناف دیوار یا کناف سقف و … مورد توجه سازندگان مجتمع‌ها و ساختمان‌های اداری، مسکونی و … قرار گرفته است حمل و نقل آسان این پانل‌ها و مصالح مورد نیاز برای اجرای این نوع دیوار و سقف‌ها است در روش‌های قدیمی هزینه بسیار زیادی تنها برای حمل و نقل مصالح مورد استفاده صرف می‌شد که با توجه به حجم و ضخامت کم این پانل‌های گچی هزینه حمل و نقل برای آن به نسبت روش سنتی و قدیمی بسیار پایین‌تر است.

سوالات و مطالب مرتبط با دیوار کناف

سوالات و مطالب مرتبط با کناف دیوار که توسط کاربران زیادی از ما و همکاران ما سوال شده بود و بیشترین جستجوها در زمینه کناف دیوار طبق این عناوین است؛ کناف آشپرخانه، کناف سقف پذیرایی، کناف دیوار تلویزیون، کناف اتاق خواب، طرح کناف برای سقف، دیوار کناف چیست؟ دیوار کناف قیمت، کناف پشت ال سی دی و … که در مقالات بعدی به این سوالات و مطالبی که در زمینه کناف دیوار برای شما عزیزان سوال ایجاد شده بود خواهیم پرداخت…