سقف‌های کاذب مشبک یا ۶۰در ۶۰ کناف


طراحی و اجرای انواع سقف‌های کاذب مشبک کناف، برای مشاهده کیفیت کار ما لطفا نمونه کارهای ما را مشاهده فرمایید.

سقف کاذب آرمسترانگ یا سقف کاذب کلیک یا سقف کاذب مشبک. این نوع سقف کاذب در جاهایی که دسترسی به پشت سقف کاذب لازم باشد استفاده می‌شود. در این نوع سقف کاذب تایل‌های مختلفی قرار می‌گیرند که بنا به نوع سلیقه و فضای موجود، از تایل مخصوص به خود در اجرا استفاده می‌شود . مثلاً در جاهایی که احتمال ریزش آب در پشت سقف کاذب وجود داشته باشد از سقف کاذب با تایل پشت فویل دار استفاده می‌شود و در جاهای معمولی تایل‌هایی با سلیقه مشتری یا کارفرما اجرا می‌شود .

زیر سازی سقف های کاذب مشبک کناف

تایل‌هایی که برای سقف استفاده می‌شوند معمولا به دو نوع گچی و معدنی تقسیم می‌شوند که معمولا سایز آن‌ها نیز ۶۰ در ۶۰ است. که عرضه آن نیز بر عهده شرکت کناف و کناف ای.ام.اف است و این دو شرکت در این عرصه به صورت شناخته شده کار و فعالیت می‌کنند.

تایل‌های معدنی و تایل‌های گچی به صورت پیش رنگ و روکشدار یا بدون روکش عرضه می‌شوند. معمولا روکش تایل‌های گچی یا از جنس پی.وی.سی که بر روی تایل قرار می‌گیرد است یا به صورت آلومینیومی که بر پشت تایل قرار می‌گیرند هستند.

در تایل‌های پی‌.وی‌.سی سرعت کار بالا می‌رود زیرا این نوع تایل‌ها از پیش رنگ شده است و نیازی به رنگ ندارد.

در مناطق شرجی یا مناطقی که احتمال احتراق یا ریزش آب دارد به عنوان مثال جاهایی که لوله‌های تاسیساتی وجود دارد معمولا در این شرایط از تایل‌هایی با روکش آلومینیوم استفاده می‌شود.

تایل های بدون روکش از قابلیت‌های نظیر رنگ آمیزی و این‌که می توان آن‌را به هر سلیقه‌ای که می‌خواهید طراحی کنید.

مزایای تایل‌های سقفی:

در باب خواص صوتی، می‌توان به تایل‌هایی سقفی که خواص صوتی خاصی ندارند و به گونه دیگر یعنی اکوستیک که به نوعی جاذب صوتی هستند اشاره کرد. تایل‌های اکوستیک غالبا در آمفی تئاترها یا در سینماها یا در بانک‌ها و…. استفاده دارند و در این دست مکان‌ها استفاده می‌شوند که لازم به ذکر است که این نوع تایل‌ها یعنی تایل های آکوستیک نیز در چند رده صوتی متفاوت از هم و با کارایی‌های مختلف تولید می‌شوند.

آویز:

برای انجام این کار یا ساختار از آویزهایی که از جنس مفتول گالوانیزه که قطر آن به ۶ میلیمتر میرسد استفاده می شود . و برای تنظیم ارتفاع آن از فنر دوتایی استفاده می‌شود.

نبشی تراز :

از نبشی تراز در جاهایی که دیوار و سقف فصل مشترک دارند و آن را به دیوار وصل کرده تا تراز سقف مشخص شود استفاده می‌شود. حتی این سازه را می‌توان اولین تکیه‌گاه و یا باربر در حاشیه سقف دانست که این نبشی‌ها نیز در دو نوع ساده و همراه با خط سایه می‌توان تهیه و از آن استفاده کرد.