سقف دکوراتیو کناف

در جامعه امروزی بخشی از معماری و طراحی داخل ساختمان ها را با استفاده و کمک از سقف دکوراتیو کناف انجام می‌شود .این نوع سقف کاذب برای پوشش‌دادن سقف اصلی و برای زیبا سازی استفاده می‌شود و استفاده از این سقف‌ها امروزه یکی از دغدغه‌ها محسوب می‌شود و برای پوشش دادن و مخفی نگه داشتن عوامل در زیر سقف از آن‌ها استفاده می‌شود.

یکی از پرکاربردترین‌ها در زمینه سقف کاذب کناف به شمار می‌روند که شاید دلیل آن انعطاف بالا و نصب آسان و سریع آن و ارزانی آن باشد که امروزه در صنعت ساختمان سازی جایگاه خود را به دست آورده و کاربرد آن در ساختمان سازی بسیار بالا است.

به طور کلی سقف‌های کاذب به دو دسته معمولی و دکوراتیو تقسیم می‌شوند. که فرق بین این دو دسته نیز این است که سقف کاذب معمولی و ساده یک پنل گچی مسطح هستند اما سقف دکوراتیو کناف طرح‌های خاص و زیباتری را نصبت به معمولی و ساده آن دارد.

سقف کاذب رابیتس

این نوع از سقف کاذب از جنس فولاد مشبک می‌باشند که با استفاده از مفتول یا با استفاده از آرماتور به شبکه فرعی وصل می‌شوند. از مزایای این نوع سقف کاذب می‌توان به دو مورد اشاره کرد یکی اکثر ملات‌ها به آن می‌چسبد و دیگری این است که این نوع سقف‌ها ترک نمی‌خورند. سقف‌های رابیتس خود به دو دسته تقسیم می‌شود: ۱٫مسطح ۲٫برجسته

از کاربردهای دیگر این نوع سقف کاذب اگر بخواهیم بگوییم باید به استفاده در اندود کاری کانال‌های کولر اشاره کرد که برای انجام آن از این نوع سقف کاذب استفاده می‌شود.

سقف کاذب آکوستیک

این نوع سقف کاذب از مصالح مختلفی از جمله: پارچه چین دار، پلاک‌های چوبی و گچی، مقوای فشرده یا سوراخ‌دار تهیه می‌شوند و اکثرا برای سالن‌های کنفرانس و یا سینماها و مکان‌هایی که نباید انعکاس صدا وجود داشته باشد کاربرد دارد و از این نوع سقف کاذب استفاده و بهره می‌برند.

سقف کاذب آلومینیومی

این نوع سقف کاذب از جنس آلومینیوم هستند که در پشت آن نیز پشم شیشه کار شده است.

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی به دو قسمت اصلی و فرعی تقسیم می‌شود که درقسمت اصلی آن چوب و قسمت فرعی آن فلز به‌عنوان زیرکار به‌کار گرفته می‌شود.

و نوع تلفیقی آن‌که با استفاده از کناف یا گچ‌کاری و قطعات چوبی به صورت منظم یا منظم اجرا می‌گردد.