کناف گچ

 

کناف امروزه با توجه به مزایایی که به همراه دارد یکی از روش‌های محبوب در بین سازندگان ساختمان‌ها به شمار می‌آید زیرا اگر از دید هزینه‌هایی که برای حمل و نقل و حتی هزینه‌هایی که برای تهیه مواد اولیه به نسبت روش‌های سنتی و قدیمی به همراه دارد، کناف یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود که در ادامه این مطلب خدمت شما دلایل آن‌را عرض خواهیم کرد.

مزیت‌های کناف گچ:

  • اولین دلیل که در بالا به آن اشاره کردیم و کناف بسیار مناسب‌تر از روش‌های قدیمی و سنتی به حساب می‌آید این موضوع است که کناف به طور کلی از پانل‌های گچی از پیش ساخته شده و بسیار سبک ساخته شده است و مصالح کم و با حجم و وزن کمتری را به همراه دارد که این موضوع در بحث حمل و نقل بسیار برای مصرف کننده به صرفه و با هزینه بسیار پایین‌تری به دست مشتری می‌رسد.
  • دومین عامل مهم در کناف گچ سرعت بالای اجرای آن است. بدین صورت که یک اکیپ ۳ نفره قادرند در طی یک روز کاری بیش از ۲۵۰ متر دیوار پوششی گچی ایجاد کنند. این مقدار برای سیستم سنتی در بهترینو ایده‌آل‌ترین حالت به ۵۰ متر نمی‌رسد.
  • موضوع دیگر پایین آوردن هزینه نهایی روی کار است. بدین تزتیب و با توجه به اینکه کناف گچ سطح صاف‌تری ایجاد می‌کند هزینه بتونه‌کاری و نقاشی را تا حد زیادی پایین می‌آورد.
  • موردی که بسیار مهم است این است که در گچ‌های پاششی ایران گچ به هیچ وجه ترک خوردگی پیدا نمی‌شود حتی در ضخامت‌های بالایی همانند ۱۰ که ضخامت بالایی برای گچ کاری است، به راحتی قابل شستشو می‌باشد.
  • یکی دیگر از پارامترهایی که بسیار حائز اهمیت است و دلایل محکمی برای برتری کناف گچ نسبت به سیستم سنتی رابیتس به حساب می‌آید تنوع بالای آن در طرح و نقوشی است که با استفاده از کناف می‌توان بر روی دیوار و سقف پیاده کرد و با استفاده از گچ نمی‌توان این طرح‌ها و نقش‌ها را بر روی سقف و دیوار پدید آورد.
  • کناف‌هایی که برای دیوار و حتی سقف کاذب استفاده می‌شود بسیار انعطاف پذیر بوده و در صورت بروز هرگونه حادثه به خصوص زلزله و یا آتش‌سوزی و… به خاطر داشتن وزن پایین، در صورت ریزش یا بروز مشکل کمترین آسیب را به خانه یا محل کار و از همه مهم‌تر به ساکنین می‌زند که این موضوع خود بسیار نکته مثبتی برای کناف و استفاده‌کنندگان از کناف گچ به حساب می‌آید.

موضوعات مرتبط با کناف گچ:

سوالاتی که برخی از شما عزیزان در رابطه با کناف گچ با ما و همکاران ما مطرح کرده بودید به این ترتیب است ؛ نمایندگی کناف ، کارخانه های گچ در ایران ، آدرس نمایندگی کناف در تهران، شرکت کناف تهران، شرکت کناف ایران، شرکت ایران گچ، گچ کناف چیست؟ قیمت گچ کناف و … این‌ها عناوینی است که شما کاربران محترم در رابطه با کناف گچ از ما پرسیده بودید که در مقالات بعدی به تک تک این عناوین خواهیم پرداخت.