کناف چیست(کیست) و درباره آن چه می‌دانید؟

کناف سازه فلزی و یکدستی هستند که صفحات گچی یا سیمانی بر روی آن نصب می شوند. درزهایی که از به هم پیوستن آن‌ها به وجود می‌آید را با استفاده از بتونه پر و صاف و یکدست می‌کنند.

کاربرد کناف

از مصارف کناف می توان در سیستم های ساخت و ساز خشک اشاره کرد ، و استفاده آن در این نوع ساخت و ساز بشیار مطلوب و فراگیر شده است ، و خوشبختانه ایران نیز مانند کشور های اوروپایی پیشرفت های چشم گیری در این زمینه داشته است.

کناف بیش از ۸۰ سال است که در این زمینه فعالیت دارد ، ویژگی های ظاهری آن را میتوان ایگونه توصیف کرد کناف نوعی تخته گچی روکشدار است . این شرکت همانطور که از اسم آن هم پیداست توسط دو برادر معروف به برادران کناف (کارل و آنفوس کناف ) تاسیس شده است و تاسیس آن هم به سال ۱۹۳۲ بر می‌گردد. این شرکت یکی از شرکت‌های بین المللی در زمینه صنعت ساختمان به شمار می‌رود.

از مصارف کناف می توان به سقف ها ، دیوار های جدا کننده و … اشاره داشت.

از مزایای استفاده از کناف می‌توان به وزن کم آن و محاسنی که برای ما دارد اشاره داشت به عنوان مثال در مقایسه با دیوارهای سنتی و دیوارهای جدا کننده کنافی دیوارهای کنافی وزن بسیار کمتری دارند و جدا از کم کردن وزن ساختمان در مواقعی که زلزله رخ می‌دهد خطر جانی برای ساکنین را به شدت کاهش می‌دهد.

جدا از سبکی پنل‌های کنافی نوع اتصال آن‌ها نیز باعث کاهش نیروی زلزله می‌شود و دلیل آن هم نوع اتصال انعطاف پذیر آن‌ها است.

اگر به فکر سرعت بخشیدن به پروژه یا کار خود هستید کناف بهترین گزینه است، دلیل آن نیز هم سبکی و حجم کم مصالح است، که خود باعث سرعت بخشیدن به کار یا پروژه می‌شود و سبکی و کم حجم بودن مصالح آن در حمل و نقل آن نیز باز به صرفه‌تر از روش‌های سنتی است.