کناف چیست 

کناف چیست 

کناف نوین کناف سازه فلزی و یکدستی هستند که این صفحات گچی یا سیمانی بر روی آن نصب می شوند. درز هایی که از به هم پیوستن آنها به وجود می آید را با استفاده از بتونه پر و صاف و یکدست می کنند.

کاربرد کناف

از مصارف کناف می توان در سیستم های ساخت و ساز خشک اشاره کرد ، و استفاده آن در این نوع  ساخت و ساز بشیار مطلوب و فراگیر شده است ، و خوشبختانه ایران نیز مانند کشور های اوروپایی پیشرفت های چشم گیری در این زمینه  داشته است.

کناف بیش از 80 سال است که در این زمینه فعالیت دارد ، ویژگی های ظاهری آن را میتوان ایگونه توصیف کرد کناف نوعی تخته گچی روکشدار است . این شرکت همانطور که از اسم آن هم پیداست توسط دو برادر معروف به برادران کناف (کارل و آنفوس کناف ) تاسیس شده است و تاسیس آن هم به سال 1932 بر میگردد. و این شرکت یکی از شرکت های بین المللی در زمینه صنعت ساختمان به شمار می رود.

از مصارف کناف می توان به سقف ها ، دیوار های جدا کننده و … اشاره داشت.

از مزایای استفاده از کناف می توان به وزن کم آن و حسن هایی که برای ما دارد اشاره داشت به عنوان مثال در مقایسه با دیوار های سنتی و دیوار های جدا کننده کنافی  دیوار های کنافی وزن بسیار کمتری دارند و جدا از کم کردن وزن ساختمان در مواقعی که زلزله رخ میدهد خطر جانی برای ساکنین را به شدت کاهش می دهد.

جدا از سبکی پنل های کنافی نوع اتصال آنها نیز باعث کاهش نیروی زلزله می شود و دلیل آن هم نوع اتصال انعطاف پذیر آنها است.

اگر به فکر سرعت بخشیدن به پروژه یا کار خود هستید کناف بهترین گزینه است ، دلیل آن نیز هم سبکی و حجم کم مصالح است ، که خود باعث سرعت بخشیدن به کار یا پروژه میشود و سبکی و کم حجم بودن مصالح آن در حمل و نقل آن نیز باز به صرفه تر از روش های سنتی است.