طراحی فضای اتاق خواب

۸ کار موفق که معماران و طراحان انجام می‌دهند- ۳

 

۵- آنها نظم ایجاد می کنند: طراحان ترجیح می دهند که اصول نظم و نظام را در همه چیز و در هر سطوحی اجرا کند.

طراحی ویلای ساحلی

طبیعتاً نیاز به نظم نیاز به سلسله مراتب دارد که در واقع یعنی شما باید تصمیم بگیرید که مهم ترین چیز چه می باشد و اجازه دهید که بقیه چیزها به آن رجوع کنند.

وقتی که یک پروژه طراحی جدید را شروع می‌کنم، معمولا سه مسئله اصلی را ارزیابی می کنم سایت ساختمان (جدید یا از قبل)، مشتری و بودجه. قاعده اصلی از قویترین جزء به دست می آید که جاذبه بیشتری دارد و من شروع به خلق یک داستان جذاب می کنم. و در اینجا نظم شروع میشود.

اجرای کناف ویلا

جاذبه اصلی همیشه به سایت بر می گردد علیرقم موردی که بیشترین جذب را دارد. در آنجا مهمترین فیچرهای اصلی سایت را مشخص میکنم (مانند ویو، ساختار و دیگر بناها).

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که شکل ساختمان یا فرم  آن باید چگونه باشد، در مورد آن فکر کنیم و فضاهای در سایت را برنامه ریزی کنیم، از عمومی ترین به خصوصی ترین، و تصمیم بگیریم که چگونه به آن تصمیم می رسیم و چگونه فضاها توسعه خواهند یافت.

برای بازسازی “قائده نظم کار” معمولا توسط ساختارهای موجود و کمبودها (نورطبیعی، فضا، ارتباط با بیرون و غیره) تعیین می گردد. برای برخی از پروژه ها بهتر است یک دفتر قوانین ایجاد شود که مشخص می کند هر ماژول خاص، شبکه، مواد چه باشد و در آن یک راهنما برای اضافه کردن ماژول به ساختارها در آینده وجود داشته باشد.

کناف ویلای مدرن

خواندن کتاب های مختلف در مورد معماری که توسط دیگر معماران توصیه می شود اجباری است با خواندن می توانید ایده بگیرید و دیدگاه های بیشتری در مورد نظم و نظام کار داشته باشید.

۶- آن ها تکرار، تکرار و تکرار می کنند: تکرار کردن در معماری چیز خوبی است. اجزاء هم گروه معمولی باید دوباره و دوباره تکرار شوند، تا کمک کنند که عادات قبلی ایجاد نظم همیشه در ما وجود داشته باشد. پنجره ها، درب ها، ستون ها، مواد فلزی و غیره، تمام قسمتهای نظم طبیعی ساختمان ها هستند.

تکرار به معنای خسته کننده نیست و طرح را یکپارچه می کند. تکرار کردن اشکال، مواد، شبکه‌ها و نسبتها پایه و اصول نظم و نظام هستند. قانون اصلی تکرار این است که باید حداقل سه چیز را داشته باشید تا منافع آنها را ببینید. اگر دو چیز خوب است پس سه تا بهتر است.

طراحی سقف کناف ویلا

از لحاظ از دیدگاه اقتصادی تکرار منطقی است، اما آن یک نقطه مرجع و یک زمینه (بک گراند = background) به ما می دهد که موارد را که فکر می‌کنیم بسیار مهم هستند هایلایت کنیم و زمینه عادت بعدی را به دست آوریم.

۷- آنها قانون شکنی می کنند: پیش نیاز این مسئله عادت قبلی است. وقتی که یک الگوی مکرر ایجاد شد، می توان تصمیم گرفت که در کجا باید قانون‌شکنی کرد. تصور کنید یک سری پنجره هماهنگ دارید که بر روی یک شبکه منظم هستند. پنجره ای که باید قانون‌شکنی کند باید دلیل مشخص و خیلی مهمی داشته باشد، مانند برای دیدن یک درخت بزرگ یا نمای خیلی دور.

طراحی داخلی پله

با وجود نظم تکراری در بک گراند از قانون‌شکنی محاسبه شده اطمینان حاصل میشود و معنای خاصی وجود خواهد داشت. آن نیز تکرار را هماهنگ می کند تا از یکنواختی و تکرار بی نهایت جلوگیری شود.

پله ها در تصویر بالا قدرت قانون شکنی را نشان می دهند. به خودداری تحمیل شده در فضای اطراف نگاه کنید.

به صورت سنتی پله ها از رشته های روی لبه و دستگیره های جعبه ای یا باکس، یا ترکیب ریل محافظتی و نرده مخصوص دست تشکیل شده اند.

طراح این پله تمامی فرضیات را دانه به دانه بازنگری کرد، قانون شکنی کرد و هدف را به یک کار هنری تبدیل نمود. پله از طبقه بالا معلق است و شما را وادار می کند که فرآیند را از حرکت به بالا، با جهش از پله های بتنی سنگین به پله های سبک مشاهده و تجربه کنید.

رایزر ها باز هستند و اجازه می‌دهند نور عبور کند و دید داشته باشید. بالارونده های چوبی به عنوان ساپورت و گارد اجرا شده‌اند.

طراحی مدرن رایزر

۸-آنها احساسات را به کار می‌گیرند: در حالی که ما تصاویر خیره کننده ای از معماری را به صورت آنلاین بررسی می کنیم تا جذب آنچه میبینیم شویم و فراتر از حال عادی برویم، تجربه ما از معماری نسبتا متفاوت است. به عنوان معمار به ما یاد داده می شود که در زمان طراحی در مورد همه حس ها فکر کنیم.

ایجاد فضای باز برای خانه به همان اندازه برای ما مهم است که ما در مقابل صداهای ناخواسته، یا بوی دریا و درختان اطراف محافظت شویم.

معماران تفاوت مابین “حس خنکی بتن” در مقابل “حس گرمای چوب زیر پای انسان” و “صدای باران بر روی یک سقف فلزی” را در نظر می گیرند.

خانه مدرن کناف

فکر کردن درمورد طراحی از بعد تجربی، در بسیاری از مواقع فرصت های معماری را به ما نشان می دهد که زندگی در یک منزل و یا یک مکان را بسیار لذت بخش تر می کند. معماران و طراحان خوب در مورد نور و سایه ها فکر می کنند، در کجا آفتاب در طول روز حرکت می کند، باد از کجا می آید و صداهای شهری را در نظر می گیرند و با همه موارد بازی و کنجکاوی می کنند.

منبع:  Houzz

آنچه معماران موفق باید انجام دهند

۸ کار موفق که معماران و طراحان انجام می‌دهند- ۲

 

۳- آنها بر روی جزئیات خیلی متمرکز هستند: به نظر می رسد که در عمق معماری چالش “حل کردن مشکلات است”، اما مسئله این است که چگونه می توانیم مشکلات را حل کنیم- هنرمندی که در ارائه راه حل به کار می بریم- که خوب را از بد متفاوت می‌سازد.

بتون اکسپوز سبک

امکان دارد که مشکل گارد پله را به انواع روش ها اجرا کنیم، که در اینجا طراح یک روش مینیمال را انتخاب کرده است، که در ظاهر معنا “بدون دردسر” در آن گنجانده شده است. رنگ خاکستری استیل استینلس بتونه هماهنگ با پله های به سمت بالا می باشد و اتصالات با تفکر و هدفمند نصب شده است.

جزئیات مهم هستند چون در بسیاری از مواقع آنها چیزهایی هستند که ما به صورت روزانه با آنها برخورد داریم. “روشی که تمام اجزا در یک ساختار به هم متصل می شوند” جزئیات است.

به وجود آوردن آنچه معماران به آن “خانواده جزئیات” می گویند یک پروژه را یکپارچه می کند. نقش افقی دیوار چوبی در اینجا با اشکال دیوار بتنی سمت چپ است هماهنگ می شود. حال با اینکه آنها از مواد مختلف هستند با یک زبان صحبت می کنند. همین قاعده را میتوان به سخت افزار در پروژه انتقال داد- برای مثال تمامی درب ها دارای بارهای پول (bar pulls) استینلس استیل هستند، یا تمام تجهیزات و اتصالات زاویه دار و ازجنس بنز هستند.

ترمو وود

 

۴-آنها امور را ساده تر می کنند: “توانایی ساده سازی یعنی اینکه حذف کردن موارد غیر ضروری و اجازه دادن به بیان موارد ضروری.” این جمله را نقاش هنس هافمن (Hans Hofmann) گفته است. در بسیاری از مواقع ما اجازه می دهیم که پیچیدگی به عنوان یکی از عوامل جذبی عمل کند. معماران معمولا یاد می گیرند که تمام اجزاء ضروری را ببینند و بقیه را حذف کنند. این یعنی: اگر عملکرد نداشته باشد ضرورت آن را باید زیر سوال برد.

طراحی محوطه

در اینجا چند بخش را می‌توان نام برد که در آن ساده سازی می تواند طراحی قوی تری را ارائه دهد: ‌

  • اشکال ساده: معمولا هزینه کمتری دارند، ساختن آنها ساده تر است و بدون زیروآلات زیبا هستند.
  • یک پالت مواد ساده: حداکثر از دو یا سه مواد. قوانینی بسازید برای استفاده از هر کدام و با تغییر دادن فینیش مواد (از صاف به خشن) می‌توانید انواع بدون پیچیدگی تنوع ایجاد کنید.
  • مرتب سازی ساده یا بدون مرتب سازی.
  • پنجره های ساده: دو اندازه پنجره انتخاب کنید، یکی برای فضاهای بزرگ و دیگری برای فضاهای کوچک.
  • اتصالات مابین مواد را نپوشانید و بگذارید خود بیان باشد. مفاصل پنهان شده معمولا هزینه‌بر و زمان بر برای اجرا است.

منبع:  Houzz

 

طراحان جوان

۸ کار موفق که معماران و طراحان انجام می‌دهند- ۱


معماران خوب یک داستان می گویند وحس‌های شما را به کار می گیرند. آنها متوجه قوانین هستند – و می‌دانند که در چه زمانی آنها را زیر پا بگذارند.

هر فرایند طراحی برای یک معمار بسیار شخصی و حسی است. برای مثال: من ابزار خاصی دارم و وقتی می خواهم یک پروژه جدید شروع کنم عادت دارم به سمت آنها بروم. یکی از آنها مداد سربی من است که بسیار سبک است، نوک متوسط دارد و یک بخش شیاردار برای نگه داشتن دارد و پر ازنوک های متوسط hd می باشد که نه نرم هستند و نه خیلی سفت. در بالای آن یک هلدر شکسته وجود دارد و یک دکمه کوچک آبی در نزدیک شصت من که نوک را به پایین می آورد.

با این مداد در دست می توانم طرح خود را شروع کنم، از سایت های پروژه بازدید کنم، بنویسم، یادداشت برداری کنم و در یک دفترچه کوچک جیبی اسکچ کنم. من با خودم یک مشت مدادهای کوچک رنگی نیز حمل می کنم که رنگ های آنها کرم روشن، آبی آسمانی، سبز چمنی، خاکستری فرانسوی، سبز روشن و قرمز اکسیده می باشند. مدادها برای است زمانی که می خواهم خطوط کار در اسکچ ها را پر کنم و نظم ایجاد کنم. برای من اینگونه باید باشد و می دانم که وقتی مجهز به این ابزار هستم، ایده ها به راحتی به سمت من می آیند.

در حالی که عادت های هر معمار شخصی و ویژه و است، عادات عمومی تر معماری که همه به اشتراک دارند دلیل ایجاد طراحی بهتری است. در اینجا ما هشت عادت اصلی معماری را ارائه می دهیم که به مهندسین موفق در طول فرآیند طراحی می توانند کمک کنند.

خانه چوبی ویلایی

۱-آنها داستان خوبی را می گویند: حافظه ی ما از مکان ها به صورت طبیعی به داستان‌هایی لینک شده است. منزلی که داستانی از یک مشتری خاص در یک مکان خاص در یک زمان خاص می‌گوید، تجربه ما را غنی تر کرده و دلیلی برای وجود آن است.

در مدرسه طراحی، به معماران خیلی زود یاد داده می شود که پروژه‌ها را ذهن به تصور بکشند و یک داستان برای آن خلق کنند که عمومآ به آن “پارتی یا parti” گفته می شود.

طراحی معماری
یک پارتی مانند کتاب راهنما یا قوانین است و یک راهنمای خوب است زمانی که گیر کرده ایم و میخواهیم بدانیم قدم بعدی چیست، به آن کتاب رجوع می کنیم تا ذهنیت ما منظم تر شود و ما را به سمتی هدایت کند که به بهترین نحو از طریق طراحی ما را به داستان مرتبط کند.

این داستان را می توان از چیز خاصی دریافت کرد، برای مثال درختی که دوستش دارید و می‌خواهید آن را حفظ کنید، و یا چیزی کلی‌تر، مثلآ همه اتاقها باید نور طبیعی داشته باشند. آن می تواند از طریق درخواست یک مشتری به وجود بیاید، برای مثال “هیچ چیز سفید نمی خواهم لطفاً” یا شکل اصولی زمین ساختمان. آن می تواند به تمامی مراحل مشکلات طراحی ربط داده شود، حتی به کوچکترین بازسازی ها و دکور زدن ها.

پیدا کردن ایده راهنما و یا بزرگتر و به وجود آوردن یک داستان دور آن می تواند هر تصمیم طراحی را با مناطق تر و با معنا تر کند.

طراحی خانه

۲-آنها ریسک می کنند: ریسک کردن برای انجام کار فراتر از معمول، یک قسمت از خلاقیت در هر زمینه ای است. دوباره فکر کن، دوباره تصور کن، دوباره از ابزار استفاده کن و چیزهای جدیدی را اختراع کن که همان کار قدیم را انجام دهند. در حالی که قوانین فیزیکی هنوز وجود دارند، حتی می‌توانیم جاذبه زمین را به چالش بکشیم. این بدان معنا نیست که همه چیز نیاز به خلاقیت یا عمل کرده شجاعانه دارد، اما با نگاه کردن به مشکل از یک زاویه جدید می توانیم راه حل های جدیدی را کشف کنیم که نیاز به تکیه بر عملکردهای استاندارد ندارد.

طراحی حمام
یکی از خلاقیت های طراحی مورد علاقه من برای پیاده سازی شجاعت میخواهد است. آن درب ۸ فوت (۲٫۴ متر) می باشد. درب های معمولی شش فوت (۱٫۸ متر) با بلندی ۱۸۸ هستند و ۳ فوت (حدود یک متر) پهنا دارند و معمولاً مطابقت زیادی با فرم انسان دارند. ما عادت داریم که درب هایی استاندارد ببینیم. اگر به جای آن یک تخته هشت فوتی به کار ببریم، تفاوت فورآ قابل تشخیص است. فقط عمل باز کردن این درب شما را وادار می کند که وزن و بلندی آن را حس کنید.

البته درب های بزرگتر گرانتر هستند، اما اثر آن عامل طراحی استاندارد را افزایش می دهد و از حالت خسته کننده و تایید شده به حالت استثنا می رساند. درب های بلندتر نور بیشتری را وارد می کنند و وقتی گلاسه باشند و نسبت آنها می تواند فضاهای باریک و کوچک تر را کاملاً به جهت دیگری ببرد، مانند راهرو عکس بالا که با وجود درب ۸ فوت به نظر بزرگتر می آید. من در مواردی که سقفش ۸ فوت باشد از این درب ها زیاد استفاده می کنم و زمانیکه درب باز باشد به نظر می‌آید که تمام دیوار محو شده است.

منبع:  Houzz